ЗВОРОТНИЙ ОСМОС СХЕМА ПІДКЛЮЧЕННЯ, ПРИНЦИП РОБОТИ
На сайті наведені принципові схеми підключення типових систем зворотного осмосу, які незначно відрізняються один від одного. Краще зупинитися на цій. На кожній схемі підключення зворотного осмосу можливі часткові описи деталей і вузлів, які варто знати, для подальшого розуміння про те, як працює зворотний осмос.
<<< Перейти до самостійного техобслуговування осмосу >>>
Принцип роботи зворотного осмосу
Водопровідна вода через (редуктор), трійник і вхідний кран подачі поступає на механічний 5 мікронний картридж №19, на якому видаляється бруд, іржа, дрібні суспензії і інші опади.
Потім вода надходить на вугільний картридж №20, де видаляється 98% хлору, органічні і хімічні речовини.
Наступна ступінь очищення це механічний 1 мікронний картридж №21 або ще один гарно промитий вугільний картридж.
(Вибір картриджа залежить від концентрації у воді хлору, якщо хлор у воді відсутній, то цілком можна встановлювати всюди механічні картриджі з поліпропіленового волокна. В першу чергу це відноситься до криниць і свердловин, т. я. вугільний картридж необхідний, щоб мембрана не окислювалася від хлору, і не збільшувалися в діаметрі пори. Якщо відпрацьовані картриджі покриті слизом (колонії бактерій), то це означає, що в воді немає хлору, тоді можна вугілля замінити на механіку, для кращої і довгої фільтрації мембрани).
Ці всі три картриджа називаються фільтрами попереднього очищення, так як вони впливають на термін праці мембрани, і дуже незначно впливають на смакові якості води. Купуючи картриджі на попередню очистку, дехто помиляється, думаючи, що якщо картриджі в не з дешевих, то і вода буде краща.
Потім вода через 4-х ходовий клапан №3-4 надходить на основний фільтр зворотного осмосу - мембрану, яка видаляє 95-99% розчинних забруднюючих речовин. Вхідну воду мембрана ділить на два потоки:
Чисту воду або пермеат - виділено синім кольором.
Брудну воду - концентрат - виділено чорним кольором.
Брудна вода через обмежувач потоку №8-9, який звужує потік і створює тиск на мембрані, і через дренажний хомут стікає в каналізацію.
Чиста вода виходить з коліна з зворотним клапаном №7 і через 4-х ходовий клапан зворотного осмосу дуже повільно накопичується у баку №18.
При відкритті крана на мийці №16 вода під тиском груші бака швидко витікає через посфільтри зворотного осмосу №14-15: вугільний картридж, мінералізатор або біокераміку. Ось тут, якраз і формується приємний смак води, видаляються гази які пропускає мембрана, додаються мінерали, якщо є така необхідність. І коригується рівень кислотності, якщо в мінералізатора є така функція. Мінералізатори і біокерамічні картриджі можуть встановлюватися як на одинарному, так і на подвійному крані. Якщо ви встановили на подвійному крані, то необхідно постійно використовувати всі краники. Детальну проблему вибору краника ми можемо вам пояснити, якщо ви зв'яжіться з нами.
Ми рекомендуємо встановлювати поствугіль ECO-GAC EcoElement, який ефективно видаляє гази, тому що виготовлений з натурального активованого вугілля дрібної помолки (для більшої площі контакту з водою). У чому можна переконатися по вугільного пилу, яка виходить чорним потоком при встановленні нового картриджа.
Також рекомендуємо встановлювати мінералізатор ECO-MIN EcoElement, який ефективно насичує воду мінералами і коригує рівень pH.
У чому можна переконатися, якщо зробити аналізи на загальний солевміст і рівень кислотності води. Але не рекомендуємо використовувати картриджі в бактеріологічно забрудненій воді, т. я. бактерії розмножуючись у вигляді слизу, покривають гранули постфільтрів тонким шаром і картриджі через кілька тижнів після встановлення припиняють ефективно фільтрувати і насичувати воду. Для кращої фільтрації посфільтрів рекомендуємо робити дезінфекцію системи зворотного осмосу.
НЕСПРАВНОСТІ, ПРИЧИНИ ТА ЇХ УСУНЕННЯ.
ПОСИЛАННЯ. НА САМОСТІЙНЕ ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗВОРОТНОГО ОСМОСУ, ПОВНИЙ ОПИС.
1. Вода не прозора, мутна, молочного кольору, в склянці плавають дрібні бульбашки. - У воді присутнє повітря, який з'явився при монтажі осмосу або заміні картриджів. Через кілька днів тижнів вода знову буде прозорою. Вживати воду з дрібним повітрям можна.
2. Часто забиваються картриджі попереднього очищення. - Дуже високий рівень забруднення води дрібними частинками призводить до частої зміни картриджів. Вода не дезінфікується, і картриджі покриваються слизом. Недостатній тиск води, дуже добре допомагає встановлення підвищувальної помпи. Система несправна.
3. Забився після встановлення третій картридж попереднього очищення. - У системах з двома попереднім вугіллям, перший ставиться механічний картридж з волокна, другий картридж гранульоване вугілля. Після чого під третю відкриту колбу ставиться відро і змивається водою з картриджа вугільний пил. Тільки після промивання другого картриджа необхідно встановлювати третій, брикетований, і теж його промити від пилу водою. Картриджі промиваються в колбах від вугільного пилу, не потрібно їх мити під краном і встановлювати в колби.
4. Мембрана швидко виходить з робочого стану. -
а) Дуже високий вхідний тиск води, вийшов з ладу 4-х ходовий клапан зворотного осмоса, через мембрану поступово тече вода і вона забивається через пару місяців.
б) Забито обмежувач потоку або каналізація, або юбка з попередньої мембрани лишилася в корпусі на самому дні. Мембрана не самоочищається і через місяць забивається кальцієм.
в) Погані попередні картриджі. Не встановлювати механіку у вигляді шнура, не встановлювати два вугілля, а краще додати ще одну механіку. Погано промили або взагалі не полоскали попередній гранульований вугільний картридж і його пил забиває мембрану. Виробник заощадив на якості механічного картриджа, і картридж пропускає бруд, який забиває мембрану.
с) переплутані вихідні трубки з мембрани, і ви користуєтеся тією водою, яка повинна зливатися в дренаж - ознака, поява накипу в чайнику.
5. При відкритті крана з водою з'являється нехарактерний шум в дренажі. - Неправильно змонтований дренажний хомут. Дренажному хомуту необхідно надати горизонтальне положення, при вертикальному положенні струмінь може падати на дзеркало води і створювати шум.
6. При відкритті крана з водою з'являється нехарактерний шум в системі. – В системі є повітря. Спробувати повернути осмос таким чином, щоб повітря вийшло з системи. Шум може самостійно пропадати через кілька тижнів роботи системи. У воді повітря є постійно і в деяких системах шум неминучий.
7. Відбуваються витоки води. - Мало затягнуті з'єднання. Недостатньо ущільнення на різьбових з'єднаннях. Трубки на кінцях мають дрібні канавки і нерівності, необхідно обрізати 2 см краю трубки. Можна фігурною викруткою трохи развальцювати 10 мм краю трубки. Заміти фітінг, на який кріпитися трубка.
8. У накопичувальному баку мало води після двох трьох годин безперервної роботи осмосу. - Недостатньо тиску води у водопроводі, слід встановити підвищувальну помпу.
Високий тиск повітря в ємкості бака, необхідно перевірити рівень тиску в порожній ємності накопичувального бака за допомогою манометра, приєднаного через золотник. Номінальне значення тиску 0,3-0,5 атм.
4-х ходовий клапан зворотного осмосу заклинив або погано пропускає воду, слід його замінити
Клинить зворотний клапан або заржавів і не пропускає воду.
9. Вода не подається з бака в кран, але бак важкий. - Низький рівень тиску в баку. Необхідно його підкачати за допомогою автомобільного або велосипедного насоса до 0,5 атм.
Пошкодження або прорив мембрани бака - якщо при натису на золотник потече вода з золотника, замінити бак.
Можливо, закритий кран на баку або забився постфільтр, на вході слизом з баку, на виходи вугільним пилом з постфільтра.
10. Тиск у водопроводі нижче 2,5 атм. - Кращий вихід з проблеми - укомплектувати осмос підвищувальною помпою з блоком живлення і датчиками. Найгірший - знизити тиск повітря в баку до 0,2 атм, поміняти обмежувач течії до 300, встановити мембрану на 75 галон. І закупити запасні картриджі, адже при низькому тиску вони дуже швидко забруднюються, тому що для зливу необхідно на порядок більше кількісті води, ніж при високому тиску.
11. Вода в дренажі відсутня. - Перевірити наявність води від подачі і до дренажу, проблема може бути в чому завгодно. Найбільш вірогідніше - обмежувач потоку забитий або на вході в мембрану поставили коліно зі зворотним клапаном, якщр до нього вода є. Резинова спідниця із старої мембрани перекрила вихідний отвір у колбі мембрани. При заміні мембрани не плутайте як і куди виходять трубки.
12. Вода постійно надходить в дренаж. - Несправність 4-х ходового клапана зворотного осмосу, або зворотного клапана. Як перевірити 4-х ходовий клапан для зворотного осмоса? При включеній подачі води на зворотний осмос необхідно перекрити накопичувальний бак, відкрити кран чистої води на раковині або стільниці, побачити тоненьку дзюрку і через кілька секунд закрити цей кран. Якщо 4-х ходовой або зворотний клапан осмосу справний, то через кілька хвилин він перекривається і в каналізацію перестане стікати вода. Якщо ж протягом 10 хвилин вода не перекрилася, то 4-х ходовий клапан осмосу несправний (або зворотній клапан) і його слід замінити. Крім заміни 4-х ходового клапана зворотного осмосу, необхідно усунути причину виходу його з ладу - високий вхідний тиск води (встановити редуктор тиску), і різкий запуск води при заміні картриджів (дуже повільно подавати в колби воду).
Низький тиск води у водопроводі, потрібна помпа. Забилися попередні картриджі або мембрана.
13. У води з'явився запах і присмак. - Закінчився ресурс вугільного постфільтру або система бактеріологічно заражена. Замінити картриджі і зробити дезінфекцію.
При малому використанні води раз на тиждень зливати з бака усю воду.
Перевірити правильний порядок підключення трубок на виході з мембрани.
При новій системі недостатньо промитий бак, запах усунеться через кілька днів використання.
14. У зворотного осмосу маленька продуктивність. - Низький тиск води при подачі в фільтр. Уважно вивчіть рекомендований вхідний тиск води для обраного Вами фільтру. Якщо тиск в системі подачі води виявиться, нижче рекомендованого виробником, необхідно встановити додатково помпу-насос. Перегиби трубок або засмічення префільтрів, мембрани.
15. Насос-помпа не відключається. - У баку недостатньо води, якщо закрити кран на баку, то через кілька секунд-хвилин помпа повинна відключитися.
Необхідна регулювання датчика високого тиску, не лізти. Вийшов з ладу датчик високого тиску. Несправний зворотний клапан або пробитий 4-х ходовий. Забилася мембрана.
При перекритті подачі води на осмос помпа не відключається - несправний датчик низького тиску.
Можливо, забита мембрана якщо бак порожній.
16. Вода різко прийняла запах хлору або металевого трубного смаку - водоканал проводить дезінфекцію труб хлором. Перекрити подачу води на осмос, злити воду з бака і дочекатися припинення дезінфекції. При дезінфекції допустимі норми хлору в воді набагато перевищені паспортних норм, система не справляється із хлором і навіть може вийти з ладу мембрана. При постійному хлорі, замінити брикетований вугіль на гранульований і гарно промити його.
ПОСИЛАННЯ. НА САМОСТІЙНЕ ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗВОРОТНОГО ОСМОСУ, ПОВНИЙ ОПИС.