СХЕМА ПІДКЛЮЧЕННЯ, ПРИНЦИП РОБОТИ ЗВОРОТНОГО ОСМОСУ

На сайті наведені принципові схеми типових систем зворотного осмосу, які незначно відрізняються один від одного. На кожній схемі зворотного осмосу можливі часткові описи деталей і вузлів, які варто знати, для подальшого розуміння про те, як працює зворотний осмос. Більш детально ТУТ.

 

<<< Перейти до самостійного техобслуговування осмосу >>>

 

Принцип роботи зворотного осмосу

Водопровідна вода через (редуктор), трійник і вхідний кран поступає на механічний 5 мікронний картридж, на якому видаляється бруд, іржа, дрібні суспензії і інші опади.

Потім вода надходить на вугільний картридж, де видаляється 98% хлору, органічні і хімічні речовини.

Наступна ступінь очищення це механічний 1 мікронний картридж або ще один вугільний картридж (Вибір картриджа залежить від концентрації у воді хлору, якщо хлор у воді відсутній, то цілком можна встановлювати всюди механічні картриджі з поліпропіленового волокна. В першу чергу це відноситься до криниць і свердловин, т. я. вугільний картридж необхідний, щоб мембрана не окислювалася від хлору, і не збільшувалися в діаметрі пори. Якщо відпрацьовані картриджі покриті слизом (колонії бактерій), то це означає, що в воді немає хлору, тоді можна вугілля замінити на механіку, для кращої і довгої фільтрації мембрани).

Ці всі три картриджа називаються фільтрами попереднього очищення, так як вони впливають на термін праці мембрани, і дуже незначно впливають на смакові якості води. Купуючи картриджі на попередню очистку, дехто помиляється, думаючи, що якщо картриджі в не з дешевих, то і вода буде краща.

Потім вода надходить на основний фільтр зворотного осмосу - мембрану, яка видаляє 95-99% розчинних забруднюючих речовин. Вхідну воду мембрана ділить на два потоки:

Чисту воду або пермеат.

Брудну воду - концентрат

Брудна вода через обмежувач потоку, який створює тиск на мембрані, і через дренажний хомут стікає в каналізацію.

Чиста вода через 4-х ходовий клапан дуже повільно накопичується у баку.

При відкритті крана на мийці вода під тиском груші бака швидко витікає через посфільтри зворотного осмосу: вугільний картридж, мінералізатор або біокераміку. Ось тут, якраз і формується приємний смак води, видаляються гази які пропускає мембрана, додаються мінерали, якщо є така необхідність. І коригується рівень кислотності, якщо в мінералізатора є така функція. Мінералізатори і біокерамічні картриджі можуть встановлюватися як на одинарному, так і на подвійному крані. Якщо ви встановили на подвійному крані, то необхідно постійно використовувати всі краники. Детальну проблему вибору краника ми можемо вам пояснити, якщо ви зв'яжіться з нами.

Ми рекомендуємо встановлювати поствугіль AP-GAC AquaPlus, який ефективно видаляє гази, тому що виготовлений з натурального активованого вугілля дрібної помолки (для більшої площі контакту з водою). У чому можна переконатися по вугільного пилу, яка виходить чорним потоком при встановленні нового картриджа.

Також рекомендуємо встановлювати мінералізатор AP-MIN AquaPlus, який ефективно насичує воду мінералами і коригує рівень pH.

У чому можна переконатися, якщо зробити аналізи на загальний солевміст і рівень кислотності води. Але не рекомендуємо використовувати картриджі в бактеріологічно забрудненій воді, т. я. бактерії розмножуючись у вигляді слизу, покривають гранули постфільтрів тонким шаром і картриджі через кілька тижнів після встановлення припиняють ефективно фільтрувати і насичувати воду. Для кращої фільтрації посфільтрів рекомендуємо робити дезінфекцію системи зворотного осмосу.

 

НЕСПРАВНОСТІ, ПРИЧИНИ ТА ЇХ УСУНЕННЯ.

1. Вода не прозора, мутна, молочного кольору, в склянці плавають дрібні бульбашки. - У воді присутнє повітря, який з'явився при монтажі осмосу або заміні картриджів. Через кілька тижнів вода знову буде прозорою. Вживати воду з дрібним повітрям можна.
2. Часто забиваються картриджі попереднього очищення. - Дуже високий рівень забруднення води дрібними частинками призводить до частої зміни картриджів. Вода не дезінфікується, і картриджі покриваються слизом. Недостатній тиск води, дуже добре допомагає встановлення підвищувальної помпи.
3. Забився після встановлення третій картридж попереднього очищення. - У системах з двома попереднім вугіллям, перший ставиться механічний картридж з волокна, другий картридж гранульоване вугілля. Після чого під третю відкриту колбу ставиться відро і змивається водою з картриджа вугільний пил. Тільки після промивання другого картриджа необхідно встановлювати третій, брикетований, і теж його промити від пилу водою. Картриджі промиваються в колбах від вугільного пилу, не потрібно їх мити під краном і встановлювати в колби.
4. Мембрана швидко виходить з робочого стану. - а) Дуже високий вхідний тиск води, вийшов з ладу 4-х ходовий клапан, через мембрану поступово тече вода і вона забивається через пару місяців. б) Забито обмежувач потоку або каналізація. Мембрани не самоочищається і через місяць забивається. в) Погані попередні картриджі. Не встановлювати механіку у вигляді шнура, не встановлювати два вугілля, а краще додати ще одну механіку. Погано промили або взагалі не полоскали попередній гранульований вугільний картридж і його пил забиває мембрану. Виробник заощадив на якості механічного картриджа, і картридж пропускає бруд, який забиває мембрану. с) переплутані вихідні трубки з мембрани, і ви користуєтеся тією водою, яка повинна зливатися в дренаж - ознака, поява накипу в чайнику.
5. При відкритті крана з водою з'являється нехарактерний шум в дренажі. - Неправильно змонтований дренажний хомут. Дренажному хомуту необхідно надати горизонтальне положення, при вертикальному положенні струмінь може падати на дзеркало води і створювати шум.
6. При відкритті крана з водою з'являється нехарактерний шум в системі. – В системі є повітря. Спробувати повернути осмос таким чином, щоб повітря вийшло з системи. Шум може самостійно пропадати через кілька тижнів роботи системи. У воді повітря є постійно і в деяких системах шум неминучий.
7. Відбуваються витоки води. - Мало затягнуті з'єднання. Недостатньо ущільнення на різьбових з'єднаннях. Трубки на кінцях мають дрібні канавки і нерівності, необхідно обрізати 2 см краю трубки. Можна фігурною викруткою трохи развальцювати 10 мм краю трубки. Заміти фітінг, на який кріпитися трубка.
8. У накопичувальному баку мало води після двох годин безперервної роботи осмосу. - Недостатньо тиску води у водопроводі, слід встановити підвищувальну помпу.
Високий тиск повітря в ємкості бака, необхідно перевірити рівень тиску в порожній ємності накопичувального бака за допомогою манометра, приєднаного через повітряний клапан. Номінальне значення тиску 0,3-0,5 атм.
4-х ходовий клапан погано пропускає воду, слід його замінити
І є ще одна можлива несправність, про яку ви можете дізнатися, якщо зв'яжіться з нами.
9. Вода не подається з бака в кран, але бак важкий. - Низький рівень тиску в баку. Необхідно його підвищити за допомогою автомобільного або велосипедного насоса до 0,5 атм.
Пошкодження або прорив мембрани бака - замінити бак, якщо при натису на золотник потече вода з отвору підкачки.
Можливо, закритий кран на баку або забився постфільтр.
10. Тиск у водопроводі нижче 2,5 атм. - Кращий вихід з проблеми - укомплектувати осмос підвищувальною помпою з блоком живлення і датчиками. Найгірший - знизити тиск повітря в баку до 0,2 атм, поміняти обмежувач течії до 300. І закупити запасні картриджі, адже при низькому тиску вони дуже швидко забруднюються, тому що для зливу необхідно в рази більше кількість води, ніж при високому тиску.
11. Вода в дренажі відсутня. - Перевірити наявність води від подачі і до дренажу, проблема може бути в чому завгодно. Найбільш вірогідніше - обмежувач потоку забитий або на вході в мембрану поставили коліно зі зворотним клапаном. Резинова спідниця із старої мембрани перекрила вихідний отвір у колбі мембрани. При заміні мембрани не плутайте як і куди виходять трубки.
12. Вода постійно надходить в дренаж. - Несправність 4-х ходового клапана. Як перевірити 4-х ходовий клапан. При включеній подачі води на зворотний осмос необхідно перекрити накопичувальний бак, відкрити кран чистої води на раковині або стільниці, побачити тоненьку дзюрку і через кілька секунд закрити цей кран. Якщо 4-х ходової справний, то через кілька хвилин він перекривається і в каналізацію перестане стікати вода. Якщо ж протягом 10 хвилин вода не перекрилася, то 4-х ходовий несправний (або зворотній клапан) і його слід замінити. Крім заміни 4-х ходового, необхідно усунути причину виходу його з ладу - високий вхідний тиск води (встановити редуктор тиску), і різкий запуск води при заміні картриджів (дуже повільно подавати в колби воду).
Низький тиск води у водопроводі, потрібна помпа. Забилися попередні картриджі або мембрана.
13. У води з'явився запах і присмак. - Закінчився ресурс вугільного постфільтру або система бактеріологічно заражена. Замінити картриджі і зробити дезінфекцію.
При малому використанні води раз на тиждень зливати з бака усю воду.
Перевірити правильний порядок підключення трубок на виході з мембрани.
При новій системі недостатньо промитий бак, запах усунеться через кілька днів використання.
14. У зворотного осмосу маленька продуктивність. - Низький тиск води при подачі в фільтр. Уважно вивчіть рекомендований вхідний тиск води для обраного Вами фільтру. Якщо тиск в системі подачі води виявиться, нижче рекомендованого виробником, необхідно встановити додатково помпу-насос. Перегиби трубок або засмічення префільтрів, мембрани.
15. Насос-помпа не відключається. - У баку недостатньо води, якщо закрити кран на баку, то через кілька секунд-хвилин помпа повинна відключитися.
Необхідна регулювання датчика високого тиску. Вийшов з ладу датчик високого тиску. Забилася мембрана.
При перекритті подачі води на осмос помпа не відключається - несправний датчик низького тиску.
Можливо, забита мембрана якщо бак порожній.
16. Вода різко прийняла запах хлору - водоканал проводить дезінфекцію труб хлором. Перекрити подачу води на осмос, злити воду з бака і дочекатися припинення дезінфекції. При дезінфекції допустимі норми хлору в воді набагато перевищені паспортних норм, система не справляється із хлором і навіть може вийти з ладу мембрана.